Pilotní výcvik na letišti Sazená

Pilot ultralehkých letadel - ULL(a)

Pilotní průkaz pilota ultralehkých letadel je nejsnáze dostupnou variantou jak si vychutnat krásný pocit z letu pod vlastní kontrolou. Můžete létat sami nebo maximálně s jedním pasažérem a charakteristiky ultralehkých letadel Vám dovolí přistávat i mimo oficiální letiště. Náklady na letovou hodinu jsou také nižší než u větších letounů. Jako nádstavbu si můžete udělat výcvik pro řízené lety VFR. Navíc je pilotní průkaz ULL kvalitním základem pro piloty s licencí PPL.

Pilotní výcvik ULL(a)

Požadavky na žáka

- Věk minimálně 15 let
- Vysvědčení o zdravotní způsobilosti od sportovního lékaře, který je pověřen toto osvědčení vydávat
- 45 hodin teorie
- min. 20 letových hodin

Cena pilotního průkazu ULL(A) se pohybuje cca od 30 000 Kč do 70 000 Kč.

Soukromý pilot letounů - PPL(a)

Pokud nechcete, aby pro Vás létání bylo pouhým koníčkem, ale spíše vášní či profesí, pak je pro Vás pilotní průkaz soukromého pilota letounu vhodnou variantou. Zároveň je získání této licence základním krokem ke kariéře profesionálního pilota dopravních letadel. Pilotní průkaz PPL(a) Vám umožní převážet více než 2 cestující letadly těžšími než 450 Kg. Chcete-li létání proměnit v profesi, pak můžete navázat na dosažený výcvik pilotní licencí CPL(a) - obchodní pilot letounů.

Pilotní výcvik - Cessna

Požadavky na žáka

- Věk alespoň 17 let
- Platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 2. třídy se vstupní lékařskou prohlídkou v Ústavu leteckého zdravotnictví (Generála Píky 1, Praha 6 tel: 973 212 455)
- Průkaz radiotelefonisty, získaný během teoretické přípravy

Stejně jako u pilotního průkazu ULL(a) je nutné splnit 45 hodin teorie, ovšem 50 letových hodin. Pokud vlastníte průkaz ULL(a), můžete si započítat 10% svého náletu na ultralightech, nejvíce však 10 hodin.

Ceny pilotního výcviku PPL(a) se pohybují cca od 100 000 Kč do 300 000 Kč.

Soukromý pilot vrtulníků - PPL(h)

Skvělá manévrovatelnost, vertikální přistání a start - pokud ve vzduchu očekáváte tyto vlastnosti, pak získejte pilotní výcvik soukromého pilota vrtulníků. Vrtulník je díky schopnosti přistát třeba před Vaším domem praktičtějšínež letadlo a létat s ním je skutečné umění. Budete-li chtít létání vrtulníkem zpeněžit, budete potřebovat pilotní průkaz CPL(h). Pro získání licence PPL(h) platí takřka stejné podmínky jako pro získání licence soukromého pilota letounů.

Pilotní výcvik - vrtulník

Pilotní průkaz PPL(h) je možné získat zhruba od 350 000 Kč do 450 000 Kč.


Seznamte se s pilotováním letadla nebo vrtulníku

Pokud si nejste úplně jisti a stále se rozhoupáváte k tomu, udělat si pilotní průkaz, doporučujeme nejprve absolvovat zážitek Pilotem letadla na zkoušku. Můžete si vyzkoušet pilotovat letadlo Cessna 152, ve kterém budete sami s instruktorem, nebo větší letadlo Cessna 172, na jehož palubu si můžete vzít ještě dvě osoby jako doprovod. Pokud uvažujete o pilotním průkaze na vrtulník, letiště Sazená je ideálním místem pro absolvování zážitku Pilotem vrtulníku na zkoušku. Uvidíte, že vás létání tak nadchne, že už nebudete chtít dělat nic jiného!

V případě dotazů jsme k dispozici na telefonním čísle +420 314 004 902 nebo nás můžete kontaktovat emailem:
Létáme po celý rok. Zavolejte a domluvíme si vyhlídkový nebo let pilotem na zkoušku. Kontakt

Kontakt na vyhlídkové lety

Phone
+420 314 004 902

Další kontakty na letiště Sazená

Objednat let ze Sazené >>

Video z našich vyhlídkových letů

PNZ